11 Ağustos 2011 Perşembe

HGS Nedir Hızlı Geçiş Sistemi Nereden Alınır

PTT Genel Müdürü Osman Tural, yaptığı açıklamada, KGS nedeniyle trafikte yoğunluklar yaşandığını, bu durumun da Ulaştırma Bakanlığını yeni bir sistem arayışına yönlendirdiğini ifade etti.
Tural, KGS gişelerinin de Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) gişeleri gibi hızlı geçişe imkan verecek şekilde düzenlenmesi için HGS’yi hazırladıklarını söyledi.


Tural, ”Karayolları Genel Müdürlüğü ile işbirliğine gittik. 23 Mayısta ihale yaptık. İzmir-Çeşme-Aydın otoyolunda deneme çalışmalarını yaptık. İhaleyi alan şirket gerekli çalışmaları yapıyor. Öncelikle mevcut sistemde kullanılan ekipmanlardan neler kullanılabilir diye baktık. Ama tamamıyla yeni bir sistem kuruyoruz, çünkü KGS eskimiş halde. Karayollarındaki 600 civarındaki KGS gişelerinin tümü bir yılda HGS’ye dönüşecek. Mevcut OGS gişelerine de HGS etiketlerinin okunabileceği ekipmanları yerleştireceğizTags:

karayollarında hgs nedir

HGS Nedir Hızlı Geçiş Sistemi Nereden Alınır yazısına ait etiketler : hgs nedir nasıl alınır, hgs nereden alınır, Hızlı Geçiş Sistemi dedayları, Hızlı Geçiş Sistemi nedir, kgs devri kapandımı, kgs kalkıyormu, kgs neden kalkıyor, kgs yerine hgs
HGS Nedir Hızlı Geçiş Sistemi Nereden Alınır

0 yorum:

Yorum Gönder